07. 04. 2021

IZVRŠNI DIREKTOR DIREKCIJE ZA CATEGORY MANAGEMENT

RegionBeogradski region

Polje radaNabava

Vrsta posla:Specijalističke i management pozicije

Opis

Naš klijent je kompanija sa tradicijom i liderstvom u trgovini, maloprodaji i e-comercu uređaja za domaćinstvo sa peko 20.000 različitih proizvoda renomiranih proizvođača. Zbog širenja posla i tima, kao i unapređivanja organizacione strukture i ostvarivanja strateških ciljeva poslovanja,  Adecco je u potrazi za pouzdanim i motivisanim kandidatom za poziciju:

(Beograd)
Potrebne kvalifikacije:
  • Minimum VI stepen stručne spreme društveno ekonomskog usmerenja
  • Minimum 5 godine relevantnog radnog iskustva, minimum 3 godine na rukovodećim pozicijama
  • Digitalna i ekonomska pismenost
  • Poznavanje zakona i propisa iz domena poslovanja
  •  Liderske i menadžerske veštine upravljanja zaposlenima i poslovanjem na moderan način
  •  Otvorenost za nova i nadogradnju postojećih znanja i veština
  •  Spremnost i angažovanje da sopstvena znanja prenese kolegama i novozaposlenima
  •  Odlično znanje engleskog jezika
  •  Napredan nivo MS Office paketa
  •  Aktivan vozač, vozačke B kategorije

Glavna zaduženja:
  • Maksimizacija bruto dobiti i udela na tržištu kroz razvoj i uvođenje konkurentne trgovinske strategije (kroz procedure, sisteme, standarde poslovanja)
  • Praćenje i analiza realizacije svih ključnih parametara prodaje (promet, RUC, profit, asortiman, zalihe, koeficijent obrta) na dnevnom, nedeljnom, mesečnom, kvartalnom i godišnjem nivou
  • Informisanje menadžmenta i preduzimanje inicijative za rešavanje potencijalnih izazova u ostvarivanju ciljeva, posmatrano iz ugla Category Management-a
  • Definisanje kategorija i asortimana na koje se postavlja periodični (dnevni, nedeljni, mesečni) fokus
  • Utvrđivanje i implementacija komercijalnih i marketinških ciljeva i tipova aktivnosti na tržištu (promocije, sniženja, akcije, itd) u saradnji sa sektorom prodaje i sektorom marketinga po odobrenju menadžmenta kompanije
  • Izbor saradnika dobavljača, asortimana, u skladu sa strategijom kompanije
  • Pregovaranje sa velikim dobavljačima o uslovima saradnje, promocijskim planovima
  • Definisanje i usklađivanje prodajnih cena, praćenja nivoa zaliha, konkurencije (dnevno, mesečno i godišnje) i radi pravovremene reakcije
  • Analiza rezultata i trendova po dobavljačima, brendovima, grupama proizvoda...
  • Osmišljavanje i prezentovanje izveštaja svog rada, svoje organizacione jedinice
  • Praćenje i poštovanje zakonskih propisa iz oblasti rada i po potrebi zastupanje kompanije pred nadležnim institucijama i inspecijskim organima iz domena svog poslovanja
  • Praćenje inovacija, trendova, tržišnih dešavanja u svom domenu posla, i mogućnosti njihove implementacije
  • Izrada budžeta svog sektora i praćenje njegove realizacije
  • Organizacija, koordinacija rada i vođenje zaposlenih u organizacionoj jedinici ocena radnog učinka zaposlenih, motivacija, davanje konstruktivne i uvremenjene povratne informacije, delegiranje u skladu sa potrebama posla ali i razvojnim planovima za zaposlenih u saradnji sa HR sektorom
  • Pridržavanje internih pravila u radu, kroz poznavanje i poštovanje odredbi različitih procedura, pravilnika, odluka itd, relevantnih za oblast rada zaposlenog, kao i davanje predloga za poboljšanje i unapređenje svih internih pravila rada i poslovanja
  • Obezbeđuje uslove za primenu i pridržavanje mera BZNR, ZOP, osiguranja i odbrane, praćenje psiho-fizičkog stanja zaposlenih i bezbedno korišćenje sredstava za rad i ličnu zaštitu od strane zaposlenih (posebno u slučajevima radnih mesta koja ne podrazumevaju rad u kancelariji)
Profil kandidata:
  • Entuzijastičan dinamičan, komunikativan
  • Kreativan u pristupu, spreman da širi poslovanje ne samo ispuni planove
  • Inspiriše na rezultate, timski rad, učenje i napredovanje u karijeri
  • Odlične organizacione, komunikacione i veštine upravljanja ljudima
Naš klijent nudi dobre radne uslove u dinamičnom poslovnom okruženju, uz mogućnost kontinuiranog razvoja i unapređenja profesionalnih znanja i veština.
Zainteresovani kandidati mogu poslati svoj CV našem konsultantu na mejl marija.dimitrijevic@adecco.com ili se pijaviti direktno preko linka, koristeći benefite naše baze podataka
Samo kandidati užeg izbora biće obaveštavani o daljem procesu selekcije i koracima.

Prijavi se! Cancel

Broj oglasa JN -042021-44234